15 Şubat 2014 Cumartesi

Köpükle Varis Tedavisi


Köpükle varis tedavisi ameliyatsız varis tedavileri arasında yer almaktadır. Varis tedavi merkezlerinde profesör doktorlar tarafından hastalara uygulanmaktadır. Gelişmiş sağlık merkezlerinde uygulanmaktadır.

Köpükle varis tedavisi , tedavi uygulanacak hastalar için korkulacak bir durum değildir. Aşı gibi bir uygulamadır. Sözü edilen köpükle tedavide kullanılan köpük bir ilaçtır. Söz konusu ilaç ile hava belirli oranlarda özel bir cihazda hazırlanır. Hazırlanan köpük ince uçlu bir enjektörle varisli olan damara enjekte edilerek uygulanır.

Köpükle varis tedavisi 1milimetre ile 25 milimetreye kadar olan varislerde uygulanabilmektedir. Köpükle varis tedavisi lazerle varis tedavisi ve radyo frekans ile tedavinin belirli aşamaya kadar tedavi etmesi sonucu, yeterli gelmemesi sonucu bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Sözkonusu 1 milimetre ile 25 milimetre arasında olan tüm varislere köpükle varis tedavisi uygulanabilmektedir. Bilindiği gibi lazerle varis tedavisi kılcal varisleri tedavi etmektedir. Radyo frekans ise kılcal ve orta boy varisleri tedavi etmektedir.

Köpükle varis tedavisi uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Önce varisli damar tespit edilir ve sözkonusu damara köpük enjekte edilir. Uygulama için hazırlanan ve enjekte edilen kimyasal köpük ile varisli damar büzüşerek kaybolur. Bu nedenle anında iyileşme belirtisi görülür. Avantajları arasında başta ameliyatsız olması, narkoz gerektirmemesi bulunmaktadır. Bir diğer avantajı ise köpükle varis tedavisi olan hastanın hastanede yatmasına gerek kalmamakta ve hasta tedaviden sonra işine veya evine dönmesidir. Bir diğer avantajı ise varis olan bacakta veya bacaklarda dikiş, kanama gibi şeyler olmamaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder