2 Mart 2014 Pazar

Lazer Varis Tedavisi


Varis hastalığının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi şekli bulunmaktadır.  Lazerle varis tedavisi ameliyatsız varis tedavileri arasında bulunmaktadır. Lazerle varis tedavisinin avantajları bulunmaktadır. 

Lazerle kılcal varis tedavisinde bölgeye ışık ile yüksek ısı uygulanır. Uygulandığı alanda kalıca tedavi sağlar. Tedavi edilen damar kaybolur. Yüksek derece ısınan damar duvarı içinde bulunan kan hücreleri tahrip edilerek yok edilir.

Lazerle kılcal varis tedavisi öncelikle ağrısız olması nedeniyle avantajlıdır ve tedavide hastaya narkoz verilmez. Tedavi kolay bir şekilde gerçekleşir. Kılcal lazer varis tedavisi bütün bölgelere uygulanabilmektedir.  Etek giyen hanımlar lazer tedavisinde bacaklarda iz kalmadığı için lazerle kılcal varis tedavisinden memnun kalmaktadır.  Lazerle kılcal varis tedavisinde bacakta bulunan kıllar zayıflayıp dökülebilmekte ve bu da hanımlara avantaj sağlamaktadır.

Lazerle kılcal varis tedavisi  avantajları arasında hastanın zorunlu olarak istirahat etmesi gibi bir durum bulunmamaktadır. Hasta tedavi sürerken işlerini aksatmamakta, işini sürdürmekte, işine gidip gelmektedir.  Varis tedavisi devam ederken varis çoraba, varis için bandaj kullanmaya gerek yoktur. Aynı şekilde tedaviden sonra da varis çorabı veya bandaj kullanımına gerek yoktur.  Lazerle Varis tedavisi yapılan bölgede lekeler varsa bu lekelerde yok olabilmektedir.

Lazerle kılcal varis tedavisi yapılmasının avantajları bulunduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Dezavantajlardan bir tanesi kılcal tedavide uygulandığı halde kalın varislerde uygulanmamaktadır. Kılcal varis tedavisi birden fazla seans gerektirebilmektedir. Yüksek maliyetli teknoloji kullanılır ancak hastaya yüksek maliyet getirmez.

Bilindiği gibi kılcal damarlar görünmez ancak varis olan kılcal damarlar genişlediği için kırmızı bir görüntü alır. Bir rahatsızlık vermez, ciddi bir hastalık sayılmamaktadır. Görünüm olarak rahatsız olan kişiler tarafından kılcal lazer tedavisi tercih edilmektedir. Ancak tedavi edilmeyen kılcal varisler yayılmaya devam eder. Yaygınlaşmanın engellenmesi amacıyla tedavi uygulanır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder