2 Mart 2014 Pazar

Varis Ameliyatı


Varis ameliyatı genel anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Ameliyatta yapılan işlem damarın alınmasıdır. Yapılan ameliyatla hasta sağlığına yeniden kavuşmakta ve şikayetlerinden kurtulmaktadır. Ameliyat sonrası ağrı ve şikayetler konusunda doktor gerekli tedaviyi uygulamaktadır. Ameliyat sonrası doktorun önerdiği süre kadar istirahat etmek her zaman hasta yararınadır.

Ameliyat sonrası varis çorabı, bandaj uygulamaları doktorun tavsiyeleri doğrultusunda yapılmaktadır. Günümüzde sürekli gelişen tıp sayesinde ameliyatlar iz bırakmayacak duruma gelmiştir.

Varis tedavisinde varisin hafiflik derecesine göre, durumuna göre lokal aneztesi ile yapılan müdahaleler de bulunmaktadır. Dikiş atılmadan yapılan varis ameliyatları da bulunmaktadır. Damar içinden radyofrekans, pake eksizyonu, kapakçık onarımı, hook venoktomi varis tedavi şekilleri arasında yer almaktadır. Damar içine radyofrekans enjektör iğnesi ile yapılır ve ısıtma prensibine dayanmaktadır. Lazerli tedavi de de yine damar içine lazer ışınıyla ısı verilmektedir.

Varis için ameliyatsız tedavi yöntemleri de bulunmaktadır ve hastalığın seyrine göre doktor tarafından önerilen tedavilerdir. Ameliyatsız tedavilerin farklı yöntemleri bulunmaktadır. Diğer ameliyatsız tedaviler arasında rahatlatıcı tedavi, ilaçla tedavi de yer almaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder