2 Mart 2014 Pazar

Varis Tedavisinde Skleroterapi Tedavi


Sklerosterapi tedavi varis hastalıklarında başvurulan bir tedavi yöntemi olmaktadır. Genişlemiş toplar damar ve kılcar damarlar için skleroterapi tedavi uygulanabilmektedir. Gelişmiş ülkelerde iş gücü kaybı düşünülerek hastalığın seyrine ve tedaviye cevap verme durumuna göre gerekli görüldüğü hallerde ameliyatla tedavi yerine ameliyatsız tedaviler tercih edilmektedir.

Skleroterapi tedavi uygulamalarında hasta memnuniyeti sağlanmaktadır. Kılcal varisler dışındaki varislere uygulanabilmektedir. Uygulama ayakta tedavi şeklinde yapıldığı için iş gücü kaybı olmamaktadır.  Ameliyatla tedavi edilebilen varislere uygulanabilmektedir. Ağrısız bir tedavidir. Skleroterapi tedavi uzman kişilerce yapılmalıdır. Uzman kişilerce yapıldığında pıhtı oluşturulmamaktadır.

Skleroterapi uzman doktorlar tarafından yapılmadığında leke yapabilmektedir. Ağrısız bir tedavidir ancak hafif ağrılar olabilmektedir. Tamamen ağrısız değildir. Seanslar şeklinde yapılmaktadır.  Skleroterapi tedavi giderek yaygınlaşmaktadır.

Skleroterapi damar iç yüzeyine ilaç verilerek uygulanmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder