22 Nisan 2014 Salı

Varisten Korunma ve Tatil


Bilindiği gibi varis hastalığının nedeni olan birçok etmen bulunmaktadır. Yaşam tarzı, genetik faktörler, travmalar, doğumsal nedenler, ilerleyen yaş, ilaç kullanımı, şişmanlık gibi nedenler varis hastalığına sebep olabilmektedir.

Varis hastaları uzman doktora giderek varis tedavisi görmektedir. Varis rahatsızlığı olan kişiler yaz tatillerini yapmakta ancak tatilde dikkatli davranmaktadır.

Yaz mevsiminde insanlar sahillere akın etmekte, pırıl pırıl denize girmekte, kumsalda güneşlenmektedir. Akdeniz sahillerinde, Fethiye, Kaş, Kalkan, Alanya, Bodrum, Göcek, Kemer gibi tatil beldelerinde eşsiz bir tatil yaşanmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz dünyaca ünlü bir tatil beldesidir ve her binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Fethiye’de tatil yapan misafirler otel, motel ve Fethiye kiralık villada konaklamaktadır. Fethiye kiralık villada konaklayan misafirler gönüllerince tatil yaşamaktadır. İstedikleri zaman villada istedikleri zaman Fethiye tatil beldesinde vakit geçirmetedir.

Fethiye kiralık villa misafirleri arasında varis rahatsızlığı olan misafirler de olabilmekte ve doktor tavsiyesine uygun bir yaşam tarzı sürdüğünde tatil olumlu etkilemektedir. Bilindiği gibi varis rahatsızlığına aşırı sıcak önerilmemektedir. Varis rahatsızlığı olan kişiler kontrollü bir şekilde güneşlenmekte ve varis olan bölgelere soğuk su tutulmaktadır. Denizden veya özel yüzme havuzundan çıkıldıktan sonra soğuk duşun altına girilmektedir.

Varis rahatsızlığı olan kişiler doktorların uyarıları doğrultusunda, fazla güneş altında kalmadan, soğuk su ile duş alarak sağlıklı, ve rahat bir tatil yaşamaktadır.  Tatilde düzenli yürüyüş yapmak da varisten korunmaya yardımcı olmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder